ENVE Aero Road Stem Diameter: 31.8mm Length: 130mm Steerer: 1-1/8 -12° Black
- TECH SPECS
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Material | Carbon |
| Stem Weight | 185g |
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Stem Angle | -12° |
| Primary Color | Black |
| Stem Length | 130mm |
| Face Plate Bolts | 3 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

ENVE Aero Road Stem Diameter: 31.8mm Length: 130mm Steerer: 1-1/8 -12° Black
ENVE Aero Road Stem Diameter: 31.8mm Length: 130mm Steerer: 1-1/8 -12° Black
- TECH SPECS
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Material | Carbon |
| Stem Weight | 185g |
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Stem Angle | -12° |
| Primary Color | Black |
| Stem Length | 130mm |
| Face Plate Bolts | 3 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Material | Carbon |
| Stem Weight | 185g |
| Handlebar Diameter | 31.8mm |
| Stem Angle | -12° |
| Primary Color | Black |
| Stem Length | 130mm |
| Face Plate Bolts | 3 |







