Industry Nine 1/1 Classic Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock HG 11 MTN BLK 24H
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Hub Drilling | 24 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Industry Nine 1/1 Classic Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock HG 11 MTN BLK 24H
Industry Nine 1/1 Classic Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock HG 11 MTN BLK 24H
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Hub Drilling | 24 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
Original: $306.00
-65%$306.00
$107.10Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Hub Drilling | 24 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |












