Industry Nine 1/1 Classic Front Hub
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Color | Black |
| Hub Drilling | 24, 28, 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc, Center-Lock Disc |
| Weight | 165 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Industry Nine 1/1 Classic Front Hub
Industry Nine 1/1 Classic Front Hub
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Color | Black |
| Hub Drilling | 24, 28, 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc, Center-Lock Disc |
| Weight | 165 |
Original: $145.00
-65%$145.00
$50.75Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Color | Black |
| Hub Drilling | 24, 28, 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm, 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc, Center-Lock Disc |
| Weight | 165 |












