Hope Pro 5 Rear Hub - 12 x 148mm 6-Bolt Micro Spline Red 28H
- TECH SPECS
| Flange Diameter Left | 57 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Tooth Count | 108 |
| Flange Diameter Right | 59 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Center to Flange Left | 35 |
| Center to Flange Right | 22.6 |
| Color | Red |
| Bearing Type | Cartridge Bearings |
| Weight | 318 |
| Defined Color | Red |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hope Pro 5 Rear Hub - 12 x 148mm 6-Bolt Micro Spline Red 28H
Hope Pro 5 Rear Hub - 12 x 148mm 6-Bolt Micro Spline Red 28H
- TECH SPECS
| Flange Diameter Left | 57 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Tooth Count | 108 |
| Flange Diameter Right | 59 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Center to Flange Left | 35 |
| Center to Flange Right | 22.6 |
| Color | Red |
| Bearing Type | Cartridge Bearings |
| Weight | 318 |
| Defined Color | Red |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $318.80
-65%$318.80
$111.58Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Flange Diameter Left | 57 |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Tooth Count | 108 |
| Flange Diameter Right | 59 |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
| Center to Flange Left | 35 |
| Center to Flange Right | 22.6 |
| Color | Red |
| Bearing Type | Cartridge Bearings |
| Weight | 318 |
| Defined Color | Red |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












