Hope Pro 4 Fatsno Rear Hub - 12 x 197mm 6-Bolt XD Black 32H
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Center to Flange Right | 47 |
| Center to Flange Left | 55 |
| Flange Diameter Left | 57 |
| Flange Diameter Right | 57 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Hope Pro 4 Fatsno Rear Hub - 12 x 197mm 6-Bolt XD Black 32H
Hope Pro 4 Fatsno Rear Hub - 12 x 197mm 6-Bolt XD Black 32H
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Center to Flange Right | 47 |
| Center to Flange Left | 55 |
| Flange Diameter Left | 57 |
| Flange Diameter Right | 57 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Center to Flange Right | 47 |
| Center to Flange Left | 55 |
| Flange Diameter Left | 57 |
| Flange Diameter Right | 57 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |












