ENVE Composites Road Drop Handlebar - Carbon 31.8mm 40cm Black
- TECH SPECS
| Clip-On Bar Comp. | Yes |
| Handlebar Width | 400mm |
| Top Bar Shape | Round |
| Drop | 127mm |
| Handlebar Material | Carbon |
| Routing | Internal |
| Handlebar Reach | 79mm |
| Primary Color | Black |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

ENVE Composites Road Drop Handlebar - Carbon 31.8mm 40cm Black
ENVE Composites Road Drop Handlebar - Carbon 31.8mm 40cm Black
- TECH SPECS
| Clip-On Bar Comp. | Yes |
| Handlebar Width | 400mm |
| Top Bar Shape | Round |
| Drop | 127mm |
| Handlebar Material | Carbon |
| Routing | Internal |
| Handlebar Reach | 79mm |
| Primary Color | Black |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Clip-On Bar Comp. | Yes |
| Handlebar Width | 400mm |
| Top Bar Shape | Round |
| Drop | 127mm |
| Handlebar Material | Carbon |
| Routing | Internal |
| Handlebar Reach | 79mm |
| Primary Color | Black |
| Stem Clamp Diameter | 31.8mm |








