Eclat Mirage 20x2.25 Folding Clincher SilkShield 120TPI Black
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| PSI | 100 |
| TPI | 110 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | BMX |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 2.25 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Eclat Mirage 20x2.25 Folding Clincher SilkShield 120TPI Black
Eclat Mirage 20x2.25 Folding Clincher SilkShield 120TPI Black
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| PSI | 100 |
| TPI | 110 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | BMX |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 2.25 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
Original: $47.49
-65%$47.49
$16.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Defined Color | Black |
| PSI | 100 |
| TPI | 110 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Intended Use | BMX |
| Color | Black |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 20 x 2.25 |
| ISO Width (mm) | 57 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |












