Eclat Metra Stem Diameter: 22.2mm Length: 51mm Steerer: 1-1/8 Black
- TECH SPECS
| Stem Material | Aluminum |
| Handlebar Diameter | 22.2mm |
| Stack Height | 33 |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Primary Color | Black |
| Stem Length | 51mm |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Weight | 367g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Eclat Metra Stem Diameter: 22.2mm Length: 51mm Steerer: 1-1/8 Black
Eclat Metra Stem Diameter: 22.2mm Length: 51mm Steerer: 1-1/8 Black
- TECH SPECS
| Stem Material | Aluminum |
| Handlebar Diameter | 22.2mm |
| Stack Height | 33 |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Primary Color | Black |
| Stem Length | 51mm |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Weight | 367g |
Original: $74.99
-65%$74.99
$26.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Stem Material | Aluminum |
| Handlebar Diameter | 22.2mm |
| Stack Height | 33 |
| Face Plate Bolts | 4 |
| Primary Color | Black |
| Stem Length | 51mm |
| Steerer Tube | 1-1/8 |
| Stem Weight | 367g |








