Eclat E440 Rim 20 Holes: 36 Gold
- TECH SPECS
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Internal Width | 34mm |
| Brake Type | Rim |
| Primary Color | Gold |
| Depth | 16mm |
| Rim Eyelets | Single |
| Valve | Schrader |
| Rim Construction | Double wall |
| Rim Material | Aluminum |
| ERD | 390 |
| Tire Type | Clincher |
| Wheel Diameter/ISO | 20 / 406 |
| Wheel Diameter | 20 |
| Rim Weight | 390g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Eclat E440 Rim 20 Holes: 36 Gold
Eclat E440 Rim 20 Holes: 36 Gold
- TECH SPECS
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Internal Width | 34mm |
| Brake Type | Rim |
| Primary Color | Gold |
| Depth | 16mm |
| Rim Eyelets | Single |
| Valve | Schrader |
| Rim Construction | Double wall |
| Rim Material | Aluminum |
| ERD | 390 |
| Tire Type | Clincher |
| Wheel Diameter/ISO | 20 / 406 |
| Wheel Diameter | 20 |
| Rim Weight | 390g |
Original: $79.99
-65%$79.99
$28.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Internal Width | 34mm |
| Brake Type | Rim |
| Primary Color | Gold |
| Depth | 16mm |
| Rim Eyelets | Single |
| Valve | Schrader |
| Rim Construction | Double wall |
| Rim Material | Aluminum |
| ERD | 390 |
| Tire Type | Clincher |
| Wheel Diameter/ISO | 20 / 406 |
| Wheel Diameter | 20 |
| Rim Weight | 390g |












