Eclat Carbonic Rim 20 Holes: 36 Black
- TECH SPECS
| Rim Internal Width | 37mm |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Weight | 385g |
| Rim Material | Carbon |
| Valve | Schrader |
| Wheel Diameter | 20 |
| Rim Construction | Carbon |
| Tire Type | Clincher |
| Wheel Diameter/ISO | 20 / 406 |
| Brake Type | Rim |
| Depth | 26mm |
| Primary Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Eclat Carbonic Rim 20 Holes: 36 Black
Eclat Carbonic Rim 20 Holes: 36 Black
- TECH SPECS
| Rim Internal Width | 37mm |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Weight | 385g |
| Rim Material | Carbon |
| Valve | Schrader |
| Wheel Diameter | 20 |
| Rim Construction | Carbon |
| Tire Type | Clincher |
| Wheel Diameter/ISO | 20 / 406 |
| Brake Type | Rim |
| Depth | 26mm |
| Primary Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rim Internal Width | 37mm |
| Rim Drilling | 36 |
| Rim Weight | 385g |
| Rim Material | Carbon |
| Valve | Schrader |
| Wheel Diameter | 20 |
| Rim Construction | Carbon |
| Tire Type | Clincher |
| Wheel Diameter/ISO | 20 / 406 |
| Brake Type | Rim |
| Depth | 26mm |
| Primary Color | Black |












