Easton EA70 AX Disc 650b Front Wheel 12x100 TA
- TECH SPECS
| size | 650b |
| front/rear | front |
| rim | EA70 AX |
| hub | X5 |
| axle/spacing (mm) | 12x100 TA |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1670g (f/r set) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Easton EA70 AX Disc 650b Front Wheel 12x100 TA
Easton EA70 AX Disc 650b Front Wheel 12x100 TA
- TECH SPECS
| size | 650b |
| front/rear | front |
| rim | EA70 AX |
| hub | X5 |
| axle/spacing (mm) | 12x100 TA |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1670g (f/r set) |
Original: $250.00
-65%$250.00
$87.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 650b |
| front/rear | front |
| rim | EA70 AX |
| hub | X5 |
| axle/spacing (mm) | 12x100 TA |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1670g (f/r set) |












