E*thirteen TRS All-Terrain Trail / Endurance 27.5x2.4" - Black
- TECH SPECS
| model | All-Terrain Gen3 TRS |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | Endurance |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 960g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

E*thirteen TRS All-Terrain Trail / Endurance 27.5x2.4" - Black
E*thirteen TRS All-Terrain Trail / Endurance 27.5x2.4" - Black
- TECH SPECS
| model | All-Terrain Gen3 TRS |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | Endurance |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 960g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | All-Terrain Gen3 TRS |
| size | 27.5" |
| width | 2.4" |
| compound | Endurance |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 960g |












