E*thirteen Grappler Sidekick Flux Alumin Enduro R XD 29" 12x148
- TECH SPECS
| Model | Grappler Sidekick Flux Aluminum |
| Size | 29" |
| Front/Rear | rear (XD) |
| Axle/Spacing (mm) | 12x148 |
| Hub | Sidekick |
| Hole | 28 |
| Brake | 6-bolt |
| Rim | Flux |
| Internal W | 30 |
| Depth | - |
| Material | aluminum |
| Type | tubeless |
| color | black |
| weight | - |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

E*thirteen Grappler Sidekick Flux Alumin Enduro R XD 29" 12x148
E*thirteen Grappler Sidekick Flux Alumin Enduro R XD 29" 12x148
- TECH SPECS
| Model | Grappler Sidekick Flux Aluminum |
| Size | 29" |
| Front/Rear | rear (XD) |
| Axle/Spacing (mm) | 12x148 |
| Hub | Sidekick |
| Hole | 28 |
| Brake | 6-bolt |
| Rim | Flux |
| Internal W | 30 |
| Depth | - |
| Material | aluminum |
| Type | tubeless |
| color | black |
| weight | - |
Original: $649.95
-65%$649.95
$227.48Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Model | Grappler Sidekick Flux Aluminum |
| Size | 29" |
| Front/Rear | rear (XD) |
| Axle/Spacing (mm) | 12x148 |
| Hub | Sidekick |
| Hole | 28 |
| Brake | 6-bolt |
| Rim | Flux |
| Internal W | 30 |
| Depth | - |
| Material | aluminum |
| Type | tubeless |
| color | black |
| weight | - |












