DT Swiss XR 1700 SPLINE Rear Wheel - 29" 12 x 148mm Boost Center Lock Micro Spline BLK
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Wheel Size | 29" |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss XR 1700 SPLINE Rear Wheel - 29" 12 x 148mm Boost Center Lock Micro Spline BLK
DT Swiss XR 1700 SPLINE Rear Wheel - 29" 12 x 148mm Boost Center Lock Micro Spline BLK
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Wheel Size | 29" |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
Original: $697.58
-65%$697.58
$244.15Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 25 |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Wheel Size | 29" |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |












