DT Swiss XMC 1501 Spline One Front Wheel - 29" 15 x 110mm 6-Bolt Black
- TECH SPECS
| Diameter | 29in |
| Front/Rear or Set | Front |
| ID Width (mm) | 30 |
| Axle Size | Thru 15mm |
| Rim Color | Blk |
| Rim Model | XCM1501 |
| Hub Model | 240 |
| Hub Spacing | 110 |
| Hub Color | Blk |
| Gears | |
| Brake Type | 6B |
| Spoke Type | DT Comp Race |
| Spoke Count | 28H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss XMC 1501 Spline One Front Wheel - 29" 15 x 110mm 6-Bolt Black
DT Swiss XMC 1501 Spline One Front Wheel - 29" 15 x 110mm 6-Bolt Black
- TECH SPECS
| Diameter | 29in |
| Front/Rear or Set | Front |
| ID Width (mm) | 30 |
| Axle Size | Thru 15mm |
| Rim Color | Blk |
| Rim Model | XCM1501 |
| Hub Model | 240 |
| Hub Spacing | 110 |
| Hub Color | Blk |
| Gears | |
| Brake Type | 6B |
| Spoke Type | DT Comp Race |
| Spoke Count | 28H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |
Original: $931.88
-65%$931.88
$326.16Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Diameter | 29in |
| Front/Rear or Set | Front |
| ID Width (mm) | 30 |
| Axle Size | Thru 15mm |
| Rim Color | Blk |
| Rim Model | XCM1501 |
| Hub Model | 240 |
| Hub Spacing | 110 |
| Hub Color | Blk |
| Gears | |
| Brake Type | 6B |
| Spoke Type | DT Comp Race |
| Spoke Count | 28H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |












