DT Swiss XMC 1200 Spline Front Wheel - 29" 15 x 110mm 6-Bolt Black
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | XMC 1200 30 |
| hub | Spline 180 |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | bladed |
| nipple | alloy |
| color | carbon/black |
| weight | 660g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss XMC 1200 Spline Front Wheel - 29" 15 x 110mm 6-Bolt Black
DT Swiss XMC 1200 Spline Front Wheel - 29" 15 x 110mm 6-Bolt Black
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | XMC 1200 30 |
| hub | Spline 180 |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | bladed |
| nipple | alloy |
| color | carbon/black |
| weight | 660g |
Original: $1,351.90
-65%$1,351.90
$473.17Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | front |
| rim | XMC 1200 30 |
| hub | Spline 180 |
| axle/spacing (mm) | 15x110 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | bladed |
| nipple | alloy |
| color | carbon/black |
| weight | 660g |












