DT Swiss XM 481 Rim - 27.5" Disc Black 32H
- TECH SPECS
| Brake Track | None |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 563 |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Weight | 510 |
| Wheel Size | 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss XM 481 Rim - 27.5" Disc Black 32H
DT Swiss XM 481 Rim - 27.5" Disc Black 32H
- TECH SPECS
| Brake Track | None |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 563 |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Weight | 510 |
| Wheel Size | 27.5" |
Original: $174.90
-65%$174.90
$61.21Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Brake Track | None |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 563 |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Clincher |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Weight | 510 |
| Wheel Size | 27.5" |












