DT Swiss XM 1700 SPLINE Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm Boost Center Lock BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss XM 1700 SPLINE Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm Boost Center Lock BLK
DT Swiss XM 1700 SPLINE Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm Boost Center Lock BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Original: $484.19
-65%$484.19
$169.47Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |












