DT Swiss T 1800 Classic Front Wheel - 700 9 x 100mm No Brake Black
- TECH SPECS
| Diameter | 700C |
| Front/Rear or Set | Front |
| ID Width (mm) | 20 |
| Axle Size | B/O 9mm |
| Rim Color | Black |
| Rim Model | T1800 Classic |
| Hub Model | 370 |
| Hub Spacing | 100 |
| Hub Color | Chrome |
| Gears | |
| Brake Type | BRAKELESS |
| Spoke Type | DT Aerolite |
| Spoke Count | 20H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss T 1800 Classic Front Wheel - 700 9 x 100mm No Brake Black
DT Swiss T 1800 Classic Front Wheel - 700 9 x 100mm No Brake Black
- TECH SPECS
| Diameter | 700C |
| Front/Rear or Set | Front |
| ID Width (mm) | 20 |
| Axle Size | B/O 9mm |
| Rim Color | Black |
| Rim Model | T1800 Classic |
| Hub Model | 370 |
| Hub Spacing | 100 |
| Hub Color | Chrome |
| Gears | |
| Brake Type | BRAKELESS |
| Spoke Type | DT Aerolite |
| Spoke Count | 20H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Diameter | 700C |
| Front/Rear or Set | Front |
| ID Width (mm) | 20 |
| Axle Size | B/O 9mm |
| Rim Color | Black |
| Rim Model | T1800 Classic |
| Hub Model | 370 |
| Hub Spacing | 100 |
| Hub Color | Chrome |
| Gears | |
| Brake Type | BRAKELESS |
| Spoke Type | DT Aerolite |
| Spoke Count | 20H |
| Wall | Dbl |
| Valve Type | PV |












