DT Swiss RR 411 Rim - 700 Rim Black 24H
- TECH SPECS
| Brake Track | Machined |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 24 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 601 |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Weight | 435 |
| Wheel Size | 700c |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss RR 411 Rim - 700 Rim Black 24H
DT Swiss RR 411 Rim - 700 Rim Black 24H
- TECH SPECS
| Brake Track | Machined |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 24 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 601 |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Weight | 435 |
| Wheel Size | 700c |
Original: $157.90
-65%$157.90
$55.27Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Brake Track | Machined |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 24 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 601 |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Weight | 435 |
| Wheel Size | 700c |












