DT Swiss PR 1400 DICUT OXiC Front Wheel - 700 QR x 100mm Rim Brake BLK 21mm
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss PR 1400 DICUT OXiC Front Wheel - 700 QR x 100mm Rim Brake BLK 21mm
DT Swiss PR 1400 DICUT OXiC Front Wheel - 700 QR x 100mm Rim Brake BLK 21mm
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Width (Internal) | 18 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |












