DT Swiss M 1900 Spline 30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm Center-Lock HG 11 MTN BLK
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss M 1900 Spline 30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm Center-Lock HG 11 MTN BLK
DT Swiss M 1900 Spline 30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm Center-Lock HG 11 MTN BLK
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Original: $423.90
-65%$423.90
$148.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |












