DT Swiss H 1900 Spline 30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt HG 11 Black
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | hybrid |
| keyword search | electric bikes electric bicycle e-bike e-bikes |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss H 1900 Spline 30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt HG 11 Black
DT Swiss H 1900 Spline 30 Rear Wheel - 27.5" 12 x 148mm 6-Bolt HG 11 Black
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | hybrid |
| keyword search | electric bikes electric bicycle e-bike e-bikes |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |
Original: $441.90
-65%$441.90
$154.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| keyword search | hybrid |
| keyword search | electric bikes electric bicycle e-bike e-bikes |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Material | Alloy |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 27.5" |












