DT Swiss H 1700 Spline 30 Front Wheel 29" 15 x 110mm Boost 6-Bolt BLK Ebike
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | hybrid |
| keyword search | electric bikes electric bicycle e-bike e-bikes |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss H 1700 Spline 30 Front Wheel 29" 15 x 110mm Boost 6-Bolt BLK Ebike
DT Swiss H 1700 Spline 30 Front Wheel 29" 15 x 110mm Boost 6-Bolt BLK Ebike
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | hybrid |
| keyword search | electric bikes electric bicycle e-bike e-bikes |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |
Original: $378.90
-65%$378.90
$132.61Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| keyword search | hybrid |
| keyword search | electric bikes electric bicycle e-bike e-bikes |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |












