DT Swiss GRC 1400 Front Wheel - 650b 12 x 100mm Center-Lock Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss GRC 1400 Front Wheel - 650b 12 x 100mm Center-Lock Black
DT Swiss GRC 1400 Front Wheel - 650b 12 x 100mm Center-Lock Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $1,007.90
-65%$1,007.90
$352.76Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 24 |
| Wheel Size | 650b |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |












