DT Swiss EXC 1200 Spline Front Wheel - 29" 15 x 110mm Boost Center-Lock BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss EXC 1200 Spline Front Wheel - 29" 15 x 110mm Boost Center-Lock BLK
DT Swiss EXC 1200 Spline Front Wheel - 29" 15 x 110mm Boost Center-Lock BLK
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |
Original: $1,258.90
-65%$1,258.90
$440.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 29" |












