DT Swiss EXC 1200 Spline Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm Boost Center-Lock BLK
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Defined Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Valve | Presta |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss EXC 1200 Spline Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm Boost Center-Lock BLK
DT Swiss EXC 1200 Spline Front Wheel - 27.5" 15 x 110mm Boost Center-Lock BLK
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Defined Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Valve | Presta |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,258.90
-65%$1,258.90
$440.62Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 35 |
| Defined Color | Black |
| Wheel Size | 27.5" |
| Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Valve | Presta |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












