DT Swiss E 1800 Spline 23 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black
- TECH SPECS
| size | 700c |
| front/rear | front |
| rim | E 1800 23 db |
| hub | Spline 370 |
| axle/spacing (mm) | 12x100 |
| hole | 24h |
| spoke | bladed |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 829g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss E 1800 Spline 23 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black
DT Swiss E 1800 Spline 23 Front Wheel - 700 12 x 100mm Center-Lock Black
- TECH SPECS
| size | 700c |
| front/rear | front |
| rim | E 1800 23 db |
| hub | Spline 370 |
| axle/spacing (mm) | 12x100 |
| hole | 24h |
| spoke | bladed |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 829g |
Original: $273.90
-65%$273.90
$95.86Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 700c |
| front/rear | front |
| rim | E 1800 23 db |
| hub | Spline 370 |
| axle/spacing (mm) | 12x100 |
| hole | 24h |
| spoke | bladed |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 829g |












