DT Swiss AR 1600 Spline 30 Front Wheel - 700c 12 x 100mm Center-Lock Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss AR 1600 Spline 30 Front Wheel - 700c 12 x 100mm Center-Lock Black
DT Swiss AR 1600 Spline 30 Front Wheel - 700c 12 x 100mm Center-Lock Black
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $383.90
-65%$383.90
$134.36Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Rim Material | Alloy |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |












