DT Swiss A 510 Rim - 700 Disc Black 28h
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 581 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 540 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss A 510 Rim - 700 Disc Black 28h
DT Swiss A 510 Rim - 700 Disc Black 28h
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 581 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 540 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rim Width (Internal) | 20 |
| Brake Track | None |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 581 |
| Valve | Presta |
| Color | Black |
| Weight | 540 |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 28 |
| Rim Material | Alloy |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Center Offset (mm) | 0 |












