DT Swiss 350 Rear Hub - 12 x 197mm 6-Bolt HG11 MTN Black 32H 36pt
- TECH SPECS
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss 350 Rear Hub - 12 x 197mm 6-Bolt HG11 MTN Black 32H 36pt
DT Swiss 350 Rear Hub - 12 x 197mm 6-Bolt HG11 MTN Black 32H 36pt
- TECH SPECS
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Cassette Body Type | Shimano Dynasys 11 Speed Mountain |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 32 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Rear Axle | 12mm Thru x 197mm |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |












