DT Swiss 350 Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock XD Black 28H 36pt
- TECH SPECS
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss 350 Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock XD Black 28H 36pt
DT Swiss 350 Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock XD Black 28H 36pt
- TECH SPECS
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Skewer Included | No |
| Spoke Interface | J-Bend |












