DT Swiss 240 Front Hub - Lefty x 100mm 6-Bolt Black/Red 28H
- TECH SPECS
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Center to Flange Left | 18.8 |
| Center to Flange Right | 32.2 |
| Color | Black/Red |
| Defined Color | Black |
| Flange Diameter Left | 58 |
| Front Axle | Lefty x 100mm |
| Front Axle Type | Lefty |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Spoke Interface | J-Bend |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss 240 Front Hub - Lefty x 100mm 6-Bolt Black/Red 28H
DT Swiss 240 Front Hub - Lefty x 100mm 6-Bolt Black/Red 28H
- TECH SPECS
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Center to Flange Left | 18.8 |
| Center to Flange Right | 32.2 |
| Color | Black/Red |
| Defined Color | Black |
| Flange Diameter Left | 58 |
| Front Axle | Lefty x 100mm |
| Front Axle Type | Lefty |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Spoke Interface | J-Bend |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Center to Flange Left | 18.8 |
| Center to Flange Right | 32.2 |
| Color | Black/Red |
| Defined Color | Black |
| Flange Diameter Left | 58 |
| Front Axle | Lefty x 100mm |
| Front Axle Type | Lefty |
| Hub Drilling | 28 |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Spoke Interface | J-Bend |












