DT Swiss 240 EXP Rear Hub - 12 x 157mm 6-Bolt Micro Spline BLK/Red 32H 36pt
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss 240 EXP Rear Hub - 12 x 157mm 6-Bolt Micro Spline BLK/Red 32H 36pt
DT Swiss 240 EXP Rear Hub - 12 x 157mm 6-Bolt Micro Spline BLK/Red 32H 36pt
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 157mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | Shimano Micro Spline |












