DT Swiss 240 EXP Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock XDR Black/Red 24H 36pt
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 24 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss 240 EXP Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock XDR Black/Red 24H 36pt
DT Swiss 240 EXP Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock XDR Black/Red 24H 36pt
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 24 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |
Original: $508.90
-65%$508.90
$178.11Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 24 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XDR |












