DT Swiss 240 EXP Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock HG 11 Road BLK/Red 24H 36pt Straight Pull
- TECH SPECS
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 24 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss 240 EXP Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock HG 11 Road BLK/Red 24H 36pt Straight Pull
DT Swiss 240 EXP Rear Hub - 12 x 142mm Center-Lock HG 11 Road BLK/Red 24H 36pt Straight Pull
- TECH SPECS
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 24 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 24 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 11 Speed Road |
| Cassette Body Type | Shimano/SRAM 8 9 10 Speed |












