DT Swiss 240 EXP 6B-Disc Rear Hub 32h 12x148mm XD 54t
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss 240 EXP 6B-Disc Rear Hub 32h 12x148mm XD 54t
DT Swiss 240 EXP 6B-Disc Rear Hub 32h 12x148mm XD 54t
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
Original: $564.90
-65%$564.90
$197.71Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Spoke Interface | J-Bend |
| Skewer Included | No |
| Defined Color | Black |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Color | Black/Red |
| Hub Drilling | 32 |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |












