DT Swiss 180 EXP Rear Hub - 12 x 148mm Center-Lock XD BLK 28H Straight Pull 36pt
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28 |
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

DT Swiss 180 EXP Rear Hub - 12 x 148mm Center-Lock XD BLK 28H Straight Pull 36pt
DT Swiss 180 EXP Rear Hub - 12 x 148mm Center-Lock XD BLK 28H Straight Pull 36pt
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28 |
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |
Original: $778.90
-65%$778.90
$272.61Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28 |
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Skewer Included | No |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Bearing Type | Sealed Cartridge |












