🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
CST Megatane Tire 20x4.0" Black
- TECH SPECS
| Model | Megatane |
| Size | 20" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Single Ply |
| TPI | 60 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-folding |
| Type | Non-tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 953g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

CST Megatane Tire 20x4.0" Black
CST Megatane Tire 20x4.0" Black
- TECH SPECS
| Model | Megatane |
| Size | 20" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Single Ply |
| TPI | 60 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-folding |
| Type | Non-tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 953g |
$44.00
CST Megatane Tire 20x4.0" Black—
$44.00
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Model | Megatane |
| Size | 20" |
| Width | 4.0" |
| Casing | Single Ply |
| TPI | 60 |
| Compound | Single |
| Bead | Non-folding |
| Type | Non-tubeless |
| Color | Black |
| Weight | 953g |












