CST Big Boat Tire
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 101, 75 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 3, 20 x 4 |
| Tire Type | Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

CST Big Boat Tire
CST Big Boat Tire
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 101, 75 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 3, 20 x 4 |
| Tire Type | Clincher |
Original: $44.00
-65%$44.00
$15.40Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread |
| TPI | 60 |
| Color | Black |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 101, 75 |
| ISO Diameter | 406 / 20" BMX |
| Tire Intended Use | Road |
| Tire Diameter | 20" |
| Tire Bead | Wire |
| Labeled Size | 20 x 3, 20 x 4 |
| Tire Type | Clincher |












