Crankbrothers Synthesis E I9 Alloy Front Wheel - 27.5 15 x 110mm 6-Bolt BLK
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 31.5 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Crankbrothers Synthesis E I9 Alloy Front Wheel - 27.5 15 x 110mm 6-Bolt BLK
Crankbrothers Synthesis E I9 Alloy Front Wheel - 27.5 15 x 110mm 6-Bolt BLK
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 31.5 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |
Original: $349.99
-65%$349.99
$122.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Rim Width (Internal) | 31.5 |
| Wheel Size | 27.5" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| Front Axle | 15mm Thru x 110mm |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
| Valve | Presta |












