Continental Terra Hardpack Tire
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 330 |
| Color | Black |
| Weight | 585, 615 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 650b, 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 50 / 27.5 x 2.00, 700 x 50 / 29 x 2.00 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| PSI | 65 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Continental Terra Hardpack Tire
Continental Terra Hardpack Tire
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 330 |
| Color | Black |
| Weight | 585, 615 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 650b, 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 50 / 27.5 x 2.00, 700 x 50 / 29 x 2.00 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| PSI | 65 |
Original: $61.95
-65%$61.95
$21.68Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Flat Protection | Tread and Sidewall |
| TPI | 330 |
| Color | Black |
| Weight | 585, 615 |
| Defined Color | Black |
| ISO Width (mm) | 50 |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5", 622 / Road / 29" |
| Tire Intended Use | Cyclocross |
| Tire Diameter | 650b, 700c |
| Tire Bead | Folding |
| Labeled Size | 650b x 50 / 27.5 x 2.00, 700 x 50 / 29 x 2.00 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| PSI | 65 |












