Classified Powershift Rear Hub Kit
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm, 12mm Thru x 148mm |
| Color | Black Anondized |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Stainless Steel |
| Weight | 450, 493 |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Hub Drilling | 24, 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Classified Powershift Rear Hub Kit
Classified Powershift Rear Hub Kit
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm, 12mm Thru x 148mm |
| Color | Black Anondized |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Stainless Steel |
| Weight | 450, 493 |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Hub Drilling | 24, 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Original: $1,242.00
-65%$1,242.00
$434.70Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm, 12mm Thru x 148mm |
| Color | Black Anondized |
| Skewer Included | No |
| Bearing Type | Stainless Steel |
| Weight | 450, 493 |
| Defined Color | Black |
| Spoke Interface | Straight Pull |
| Hub Drilling | 24, 28 |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












