Chris King R45D Front Hub - 12 x 100mm Center-Lock Black 24H
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Flange Diameter Left | 57.4 |
| Flange Diameter Right | 57.4 |
| Center to Flange Left | 22.2 |
| Weight | 143 |
| Center to Flange Right | 30.6 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 24 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Chris King R45D Front Hub - 12 x 100mm Center-Lock Black 24H
Chris King R45D Front Hub - 12 x 100mm Center-Lock Black 24H
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Flange Diameter Left | 57.4 |
| Flange Diameter Right | 57.4 |
| Center to Flange Left | 22.2 |
| Weight | 143 |
| Center to Flange Right | 30.6 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 24 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Flange Diameter Left | 57.4 |
| Flange Diameter Right | 57.4 |
| Center to Flange Left | 22.2 |
| Weight | 143 |
| Center to Flange Right | 30.6 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 24 |
| Front Axle | 12mm Thru x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |












