Chris King R45 Front Hub
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 40 |
| Flange Diameter, Right | 40 |
| Center to Flange, Left | 34.8 |
| Weight | 102 |
| Center to Flange, Right | 34.8 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28, 32 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Chris King R45 Front Hub
Chris King R45 Front Hub
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 40 |
| Flange Diameter, Right | 40 |
| Center to Flange, Left | 34.8 |
| Weight | 102 |
| Center to Flange, Right | 34.8 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28, 32 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |
Original: $311.00
-65%$311.00
$108.85Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Color | Black |
| Flange Diameter, Left | 40 |
| Flange Diameter, Right | 40 |
| Center to Flange, Left | 34.8 |
| Weight | 102 |
| Center to Flange, Right | 34.8 |
| Spoke Interface | J-Bend |
| Defined Color | Black |
| Hub Drilling | 28, 32 |
| Front Axle | QR x 100mm |
| Hub/Brake Compatibility | Rim Brake |












