ACS Paw 4.1 Freewheel
- Designed for high torque applications
- Sprocket pitch is 1/2" x 3/32"
- Features 4-notch removal
| Model | Paws 4.1 |
| Hub | 1.375"x24tpi |
| Teeth | 16 |
| Chain | 3/32" |
| Color | Nickel, Silver |
| Cassette Body Type | Threaded Standard 1.37" x 24tpi |
| Weight | 181.4 |
| keyword search | Crossfire |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





ACS Paw 4.1 Freewheel
ACS Paw 4.1 Freewheel
- Designed for high torque applications
- Sprocket pitch is 1/2" x 3/32"
- Features 4-notch removal
| Model | Paws 4.1 |
| Hub | 1.375"x24tpi |
| Teeth | 16 |
| Chain | 3/32" |
| Color | Nickel, Silver |
| Cassette Body Type | Threaded Standard 1.37" x 24tpi |
| Weight | 181.4 |
| keyword search | Crossfire |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- Designed for high torque applications
- Sprocket pitch is 1/2" x 3/32"
- Features 4-notch removal
| Model | Paws 4.1 |
| Hub | 1.375"x24tpi |
| Teeth | 16 |
| Chain | 3/32" |
| Color | Nickel, Silver |
| Cassette Body Type | Threaded Standard 1.37" x 24tpi |
| Weight | 181.4 |
| keyword search | Crossfire |












