Zipp 404 Firecrest Carbon Rim - 700 Rim Brake Matte Carbon 18H Front
- TECH SPECS
| Brake Track | Carbon |
| Color | Carbon / Black |
| Defined Color | Carbon |
| Hub Drilling | 18 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Zipp 404 Firecrest Carbon Rim - 700 Rim Brake Matte Carbon 18H Front
Zipp 404 Firecrest Carbon Rim - 700 Rim Brake Matte Carbon 18H Front
- TECH SPECS
| Brake Track | Carbon |
| Color | Carbon / Black |
| Defined Color | Carbon |
| Hub Drilling | 18 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Brake Track | Carbon |
| Color | Carbon / Black |
| Defined Color | Carbon |
| Hub Drilling | 18 |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Rim Material | Carbon |
| Rim Width (Internal) | 19 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
| Wheel Size | 700c |












