Zipp 404 Firecrest Carbon Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock SRAM 10/11-Speed Tubeless BLK A1
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Zipp 404 Firecrest Carbon Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock SRAM 10/11-Speed Tubeless BLK A1
Zipp 404 Firecrest Carbon Rear Wheel - 700 12 x 142mm Center-Lock SRAM 10/11-Speed Tubeless BLK A1
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |
Original: $1,100.00
-65%$1,100.00
$385.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Rear Axle | 12mm Thru x 142mm |
| Wheel Size | 700c |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Rim Material | Carbon |
| Hub/Brake Compatibility | Center-Lock Disc |
| Valve | Presta |












