Zipp 3ZERO MOTO Rim - 29" Disc Slate/Stealth 32H Rear
- TECH SPECS
| Color | Slate/Stealth |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | Carbon |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 619 |
| Weight | 567 |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Gray |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Zipp 3ZERO MOTO Rim - 29" Disc Slate/Stealth 32H Rear
Zipp 3ZERO MOTO Rim - 29" Disc Slate/Stealth 32H Rear
- TECH SPECS
| Color | Slate/Stealth |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | Carbon |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 619 |
| Weight | 567 |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Gray |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |
Original: $830.00
-65%$830.00
$290.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Slate/Stealth |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Brake Track | Carbon |
| Manufacturer Spec ERD (mm) | 619 |
| Weight | 567 |
| Wheel Size | 29" |
| Designed for ebike | Yes |
| Defined Color | Gray |
| ISO Diameter | 622 / Road / 29" |
| Hub Drilling | 32 |
| Rim Material | Carbon |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Valve | Presta |












