Zipp 3ZERO MOTO Rear Wheel - 29" 12 x 148mm Boost 6-Bolt XD Slate/Stealth
- TECH SPECS
| Color | Slate/Stealth |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Zipp 3ZERO MOTO Rear Wheel - 29" 12 x 148mm Boost 6-Bolt XD Slate/Stealth
Zipp 3ZERO MOTO Rear Wheel - 29" 12 x 148mm Boost 6-Bolt XD Slate/Stealth
- TECH SPECS
| Color | Slate/Stealth |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |
Original: $1,050.00
-65%$1,050.00
$367.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Slate/Stealth |
| Rear Axle | 12mm Thru x 148mm |
| Rim Width (Internal) | 30 |
| Cassette Body Type | SRAM XD 11/12 Speed |
| Wheel Size | 29" |
| Defined Color | Black |
| ISO Diameter | 622 / road / 29" |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
| Hub/Brake Compatibility | 6-Bolt Disc |












